Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Inčukalna pamatskola - Svarīgi par atbildību

INČUKALNA PAMATSKOLA

Svarīgi par atbildību

IMG 0321 300x200Mūsu skolu – Inčukalna pamatskolu – 11. janvārī apciemoja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirkņa nepilngadīgo lietu inspektores I. Niedrīte un I. Ābelīte, lai atgādinātu mums par atbildību.
Inspektores stāstīja par administratīvo atbildību, kas iestājas jau no 14 gadiem. Viņas mums pastāstīja arī par administratīva rakstura piespiedu līdzekļiem no 11 līdz 18 gadiem. Tie ir – brīdinājums, pienākums atlīdzināt zaudējumu, uzvedības

ierobežojumi līdz 1 gadam, ārstēšanās, ja ir kāda atkarība, vai arī jāapmeklē psihologs. Jāsaka, tas mūs nedaudz nobiedēja!
Stāstīja par to, kāda ir atšķirība starp administratīvo pārkāpumu un kriminālo pārkāpumu. Paskaidroja, kas tad īsti ir sīkais huligānisms un kā tas izpaužas. Izrādījās, ka ar trīs protokoliem, vienalga, par kādiem pārkāpumiem tie ir, jaunietis tiek ierakstīts Valsts policijas uzskaitē. Tas nozīmē arī to, ka reizi mēnesī kopā ar vecākiem jāapmeklē policijas iecirknis. To mēs nezinājām.
Nepilngadīgo lietu inspektores mums pastāstīja daudz ko ļoti interesantu, piemēram, kā jauniešus var sodīt un cik ilgi var paturēt policijas iecirknī, ko teikt, kad jāzvana ārkārtas gadījumu tālrunim, un arī, protams, par emocionālo vardarbību sociālajos tīklos. Manuprāt, īpaši svarīgs bija atgādinājums, ka katrai mūsu rīcībai ir sekas un ka tieši likuma pārkāpumi ir tie, kam agrāk vai vēlāk būs sekas, kas var ietekmēt gan tagadējo, gan arī visu nākamo dzīvi.
Noteikti mēs uzzinājām daudz ko jaunu un noderīgu. Mums lekcija ļoti patika!

Skolas adrese

Zvaigžņu iela 2, Inčukalns,

Inčukalna pag., Inčukalna novads, LV-2141

e-pasts: incukaln@latnet.lv

Direktore  Agnese Kalniņa

mob. tālrunis: 29491243

e-pasts: agnese.kalnina@incukalns.lv

Direktora vietniece

māc. jaut. Irēna Ņikitina

mob. tālrunis: 29145337

e-pasts: irena.n@inbox.lv

Kā mūs atrast...