Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Inčukalna pamatskola - Pēc karjeras izglītības pieredzes uz starptautisko lidostu „Rīga”

INČUKALNA PAMATSKOLA

Pēc karjeras izglītības pieredzes uz starptautisko lidostu „Rīga”

2019. gada 25. februārī Inčukalna pamatskolas 8.a un 9.a klases skolēni kopā ar skolotājām Agnesi Kalniņu un Ritu Bikši devās uz Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 atbalstīto pasākumu „Profesijas lidostā”.

Mums bija iespēja uzzināt, kā paša spēkiem ar sabiedrisko transportu tikt līdz lidostai “Rīga”. No Inčukalna ar vilcienu devāmies uz Rīgas centrālo staciju un tad ar 22.autobusu līdz lidostai. Mums bija dots laiks pastaigāt pa lidostu, pašiem iepazīt lidostas apkārtni, pavērot lidostas darbiniekus, ceļotājus. Lidosta ir liela un vienmēr ļoti rosīga. Un tik daudz dažādu lietu, ko darīt, dažādu profesiju pārstāvji. Jau staigājot pa lidostu, varēja novērot tādas profesijas kā, piemēram, dažādu kiosku, veikalu, kafejnīcu pārdevēji, pavāri, apkopēji, policisti, apsargi, kas uzrauga drošību lidostā, informācijas centra darbinieki, bet, lai uzzinātu par vēl daudz citām profesijām, devāmies ekskursijā.
Mūsu ekskursija sākās pie informācijas centra, kur mūs sagaidīja lidostas darbiniece, kas bija mūsu ekskursijas gide. Katram tika iedota caurlaide un dzeltena atstarojošā veste, lai izceltos uz pārējo cilvēku fona. Devāmies un izgājām cauri visam, ko dara ceļotāji, kad dodas ceļojumā. No sākuma reģistrācija, somu nodošana. Mums pastāstīja visus noteikumus, kas drīkst atrasties rokas bagāžā, kas drīkst atrasties nododamajā bagāžā. Pastāstīja arī par katras aviokompānijas piedāvājumiem. Nākamā bija pārbaude. Lika novilkt virsdrēbes, kas kopā ar somām izgāja cauri pārbaudei. Parādījām dokumentus, paši izgājām cauri pārbaudei. Ja pārbaudi neizdevās iziet, pārbaudīja manuāli. Uzzinājām, ka pārbaudīt sievieti drīkst tikai sievietes un vīriešus - tikai vīrieši. Tad gājām cauri zālēm, kur ceļotāji gaida savus lidojumus, kāds steidzas uz savu reisu, kāds mierīgi iepērkas veikalos, kāds malko kafiju kafejnīcā. Sajūta nevis kā lidostā, bet drīzāk gan kā kādā iepirkšanās centrā. Un tad bija mūsu ekskursijas interesantākā daļa, kas daudziem patika visvairāk. Brauciens ar autobusu pa lidostas teritoriju. Runājām gan par profesijām, gan citām lietām. Uzzinājām daudz interesantu faktu. Piemēram, lidostā “Rīga” ir tikai viens skrejceļš, cik precīzam jābūt dispečeram, kas koriģē lidmašīnu pacelšanās un nolaišanās laikus. Vienas lidmašīnas cena ir miljonu vērtībā. Lidmašīnai bīstamākais brīdis ir pacelšanās, jo degvielas tvertnes ir pilnas. Lai iegūtu pilota profesiju, par mācībām ir jāmaksā aptuveni 60 000 eiro, bet profesija tiek labi atalgota – sākot no 5 000 eiro mēnesī.
Par stjuartu var strādāt, ja ir vidējā izglītība, jāprot vismaz 2-3 valodas (krievu, angļu, latviešu), jāiziet speciāla apmācība. Lidostā arī noderēs tāda profesija kā ornitologs, kas sargās, lai lidmašīnas droši var lidot un putni tām nebūtu ceļā. Redzējām, kā strādā somu krāvēji, autobusa vadītājs, lidmašīnu stūmēji (jā, tādi arī ir, jo lidmašīnām nav atpakaļ gaitas), dažādu smagās tehnikas vienību vadītāji. Viņu darbs ir ļoti precīzs, strikti noteikumi, noteikti laiki, vietas, kur drīkst braukt, kur nē - savas un citu cilvēku drošības dēļ. Lidostas teritorijā ir arī vairāki angāri, kur labo dažādu veidu lidmašīnas, tur arī ir darba iespējas. Arī ugunsdzēsēji un neatliekamā palīdzība lidostā vienmēr ir uz vietas. Atlidojot visi iziet robežsardzes pārbaudi.
Lidostā ir tik daudz dažādu darba iespēju dažādu profesiju pārstāvjiem. Darbs ir ļoti precīzs. Darbs gan ar IT, gan arī ar cilvēkiem no visas pasaules. Iespēja visu laiku attīstīties, pilnveidot sevi – izaugsme.

Rakstu sagatavoja Arta Adrija Kerna 8.kl.

ozio_gallery_nano

SKOLAS ADRESE:

 

Zvaigžņu 2, Inčukalns,

LV-2141

Direktors: Kaspars Kiris 

mob. tālrunis: 28451134
e-pasts: kaspars.kiris@incukalns.lv

fakss:

67977275
e-pasts: incukaln@latnet.lv

Direktora vietniece

māc. jaut.

Irēna Ņikitina

mob. tālrunis: 29145337

e-pasts: irena.n@inbox.lv

STUNDU LAIKI:

 

0. stunda 8.10 - 8.50
1. stunda 9.00 - 9.40
2. stunda 9.50 - 10.30
3. stunda 10.40 - 11.20
pusdieno 1.-3. klase
11.20 - 11.50
4. stunda 11.50 - 12.30
pusdieno 4.-9. klase
12.30 - 13.00
5. stunda 13.00 - 13.40
6. stunda 13.50 - 14.30
7. stunda 14.40 - 15.20
8. stunda 15.30 - 16.10

Kā mūs atrast...