Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Inčukalna pamatskola - Ceturtie Gaismas pilī

INČUKALNA PAMATSKOLA

Ceturtie Gaismas pilī

2019.gada 23.janvārī 4.a un 4.b klase devās uz pasākumu "No senas profesijas līdz mūsdienu tehnoloģijām" Gaismas pilī un IT Demo centrā, kur skolēni tika iepazīstināti ar profesijām, kas sastopamas Gaismas pilī un IT centrā.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.
Jau ienākot Gaismas pilī, fascinēja plašās, gaišas telpas, miers un darbinieku pozitīvā attieksme no pirmajām sastaptajām bibliotēkas profesiju pārstāvjiem- garderobistiem, konsultanta informācijas centrā un jaukā gida.
Īpašs pārsteigums bija savdabīgi iekārtotais Tautas grāmatu plaukts piecu (!) stāvu augstumā. Tajā glabājas bibliotēkai dāvinātās grāmatas ar titullapā ierakstītu novēlējumu vai savu stāstu par to, kāpēc šī grāmata ir tik īpaša un kāpēc tiek dāvināta bibliotēkai un kā ir centušies to plānot un veidot dizaineri un galdnieki, celtnieki.
Pasākuma sākumā katru klasi sagaidīja gide, kura instruēja par uzvedību un drošības noteikumiem Gaismas pilī un IT Demo centrā. Kamēr 4.a klase devās uz IT Demo centru, tikmēr 4. b klase apmeklēja Gaismas pili, pēc noteikta laika klases mainījās vietām.
Skolēni pabija gan Ziedoņa zālē ar apbrīnojamo akustiku, gan pārvietojās ar liftu, kuru apkalpo speciāli lifta uzraugi. Cauri stiklotajām durvīm varēja vērot krāsu izmaiņas katrā stāvā, gan Bērnu literatūras nodaļā un pat 11.stāvā, no kura pavērās vienreizēja Rīgas panorāma-1 no mūsu kultūras kanoniem.
Savām acīm skolēni redzēja slaveno Dainu skapi, par kuru bijām runājuši latviešu valodas stundās. Katrā stāvā un uz katra soļa atklājās kas jauns, aizraujošs, nebijis.
Skolēni uzzināja par to profesiju pārstāvjiem, kas apkalpo bibliotēku un izrādījās, ka bez bibliotekāriem, to ir krietni vien vairāk un visdažādākie: bibliotēkas direktors un gidi, sekretāres, lietvedes un juristi, arhitekti un iekārtu inženieri, IT speciālisti, šoferi un apsardzes darbinieki, mākslinieki un dizaineri, pasniedzēji un pedagogi, konferenču vadītāji, puķkopji, apkopēji un garderobistes.
IT Demo centrā skolēni ar nepacietību gaidīja, kamēr paši varēs izmēģināt katru no ierīcēm, ko izdomājuši un konstruējuši mūsu vietējie informāciju tehnoloģiju pārstāvji. Savukārt Gaismas pils pārsteidza katra pārdomātā lieta, informācija ko skolēni uzzināja. Vislabāk skolēniem patika vismazākā grāmata, kuras izmēri bija 5 mm x 5 mm. Smalks gan darbs ir bijis grāmatu licējam!
Skolēnu iniciatīva bija ielūkoties Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, kurā varēja aplūkot Baltijā lielāko lokomotīvju, vagonu un citu sliežu ceļu tehnikas krājumu. Bija unikāla iespēja to visu apskatīt arī no iekšpuses – aptaustīt kloķus, izmēģināt sviras, pasēdēt uz koka soliem, iejusties lokomatīves vadītāja, mehāniķa lomā un pat izpētīt cietumnieku pārvadāšanas vagonu!
Muzeja iekštelpās aplūkojām ekspozīciju par 20.gs. staciju no pasažiera kofera līdz dzelzceļnieka dzīvoklim. Par mašīnbūves, inženieru sasniegumiem. Īpaša interese bija par 1925.gadā Rīgā būvēto un nesen atjaunoto III klases pasažieru vagonu un mazajiem vilcienu modelīšiem.
Skolēni uzzināja par dzelzceļnieka un ar dzelzceļu saistīto cilvēku profesijām agrāk un tagad: mašīnisti, tvaika lokomotīvju vadītāji, kasieri, kontrolieri, mehāniķi, projektētāji, inženieri, dizaineri, rasētāji.
„Vēl negribam braukt mājās!” un „Gribu uz šejieni atbraukt vēl!” – tamlīdzīgi tika novērtēts Gaismas pils, IT Demo centra un Dzelzceļa vēstures muzeja apmeklējums.
Saturīgi, izglītojoši un vērtīgi pavadīta karjeras izglītības ekskursijas diena!

Rakstu sagatavoja Ivita Akmentiņa un Antra Upīte

ozio_gallery_nano

SKOLAS ADRESE:

 

Zvaigžņu 2, Inčukalns,

LV-2141

Direktors: Kaspars Kiris 

mob. tālrunis: 28451134
e-pasts: kaspars.kiris@incukalns.lv

Pieņemšanas laiki 308. telpā:

pirmdienās 09.00-11.00,

otrdienās 09.00-11.00 

fakss: 67977275,

e-pasts: incukaln@latnet.lv

Direktora vietniece

māc. jaut. Irēna Ņikitina

mob. tālrunis: 29145337

e-pasts: irena.n@inbox.lv

STUNDU LAIKI:

 

0. stunda 8.10 - 8.50
1. stunda 9.00 - 9.40
2. stunda 9.50 - 10.30
3. stunda 10.40 - 11.20
pusdieno 1.-3. klase
11.20 - 11.50
4. stunda 11.50 - 12.30
pusdieno 4.-9. klase
12.30 - 13.00
5. stunda 13.00 - 13.40
6. stunda 13.50 - 14.30
7. stunda 14.40 - 15.20
8. stunda 15.30 - 16.10

Kā mūs atrast...