INČUKALNA PAMATSKOLA

Eiropas diena un projekts “Kopā pārmaiņu vējos”

Eiropas diena, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Šajā datumā tiek atzīmēta nu jau vēsturē iegājušās Šūmana deklarācijas gadadiena.

 

Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans 1950. gadā Parīzē teica runu, kurā ierosināja Eiropā ieviest jaunu politiskās sadarbības veidu, kas padarītu karu starp Eiropas valstīm neiedomājamu.
Mēs, savā skolā, darbojoties Erasmus+ projektā “Together… in the Winds of Change” (līguma Nr 2020-1-PT01-KA229-078403_4) regulāri sazināmies ar vēl četru valstu skolēniem. Portugālē un Itālijā skolēni jau apmeklē skolu, kaut viņiem vēl joprojām ir jāvalkā maskas, bet Rumānijā, Turcijā un Latvijā esam attālinātā režīmā. Eiropas dienu projektā atzīmējām ar tikšanos Zoom platformā. Portugālē un Itālijā varēja piedalīties vesela klase, bet no pārējām trim dalībvalstīm no katras 5-6 skolēni. Pavisam 29 Zoom pieslēgumi, bet ap 70 dalībnieku.
Eiropas dienas atzīmēšana sākās ar portugāļu skolēnu spēlēto Eiropas himnu – Bēthovena “Oda priekam”. Sekoja Kahoot spēle, kurā no katras valsts tika iekļauti 4 jautājumi. Neskatoties uz tehniskām problēmām, tika izspēlēti 20 jautājumi par Eiropas savienību un projekta dalībvalstīm.
Pēc spēles izspēlēšanas alfabētiskā kārtībā skatījāmies skolēnu priekšnesumus. Itālijas skolēni, kuri atradās klātienē, skolā arī nospēlēja “Odu priekam” un nodejoja “Tarantellu”, mūsu skolu ar priekšnesumu pārstāvēja Marta Puriņa (6.b), kas spēlēja flautu – latviešu tautas deju melodiju svītu, Rumānijas skolēni arī būdami mājās katrs pie sava datora gan dziedāja, gan spēlēja – trīs nelieli muzikāli priekšnesumi ļāva pārējiem saklausīt rumāņu valodas skaisto plūdumu un melodiju savdabību. Turcijas priekšnesums – tradicionāla instrumenta, kas līdzīgs koklei, skaņdarbs. Nobeigumā sveicienus visiem projekta dalībniekiem sūtīja Portugāles un Itālijas skolu direktori.
Atsauksmes no Zoom dalībniekiem – bija interesanti!

Rakstu sagatavoja Zinta Nolberga

Ekrānskati no tikšanās.

ozio_gallery_nano

Skolas adrese

Zvaigžņu iela 2, Inčukalns,

Inčukalna pag., Siguldas novads, LV-2141

e-pasts: incukaln@latnet.lv

Direktore  Agnese Kalniņa

mob. tālrunis: 29491243

e-pasts: agnese.kalnina@incukalns.lv

Direktora vietniece

māc. jaut. Irēna Ņikitina

mob. tālrunis: 29145337

e-pasts: irena.n@inbox.lv

Kā mūs atrast...