Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Inčukalna pamatskola - Datorikas jaunumi

INČUKALNA PAMATSKOLA

Datorikas jaunumi

Informācijas tehnoloģijas arvien aktīvāk ienāk mūsu sadzīvē. Tāpēc aktuāla kļuva informātikas standarta pārskatīšana, kuras rezultātā 2018. gadā stāsies spēkā jauns standarts un priekšmets “datorika”.

 

Valsts izglītības un satura centrs (VISC) no 2015. gada piedāvāja skolām veikt datorikas programmas aprobāciju. Pieteicās 157 skolas no visas Latvijas, to skaitā arī Inčukalna pamatskola. Papildus tam, kas līdz šim mācīts skolā informātikā, klāt nāk atgoritmiskās domāšanas attīstīšana un programmēšana.

Datorika sākas jau no 1. klases ar tās integrēšanu citos mācību priekšmetos. Šobrīd, aprobācijas procesā datoriku māca Liepājas Universitātes rīkotajos kursos – skolotāji iegūst datorikas skolotāja kvalifikāciju.

Sākumā 1. klases skolēniem bija jāpilda uzdevumi, kuros jāsaklausa un jāizpilda, jātrenē uzmanības noturība, loģiskās domāšanas attīstīšana, objektu salīdzināšana, grupēšana. Bērniem prieku sagādāja sporta pauzes un dažādas mācību spēles.

Mācību materiālus ir sagatavojusi speciālistu grupa, un tie ir publicēti vietnē start(it). Katra stunda pedagogam ir jānovērtē.

Datorikas aprobācija notiek arī 4. klasē. Jau apgūtas tēmas par drošību, veselīgu darba vidi, apgūtas jaunas iemaņas darbā ar zīmēšanas lietotni. Skolēni ļoti gaida nodarbības par attēlu iegūšanu un apstrādi, par video.

Daļa 4. klases skolēnu ir reģistrējušies start(it) vietnē, un viņiem mācību materiāli ir pieejami tiešsaistē. Start(it) vietnē skolēni var iesniegt savus mājas darbus, noskatīties prezentācijas.

Skolas adrese

Zvaigžņu iela 2, Inčukalns,

Inčukalna pag., Inčukalna novads, LV-2141

e-pasts: incukaln@latnet.lv

Direktore  Agnese Kalniņa

mob. tālrunis: 29491243

e-pasts: agnese.kalnina@incukalns.lv

Direktora vietniece

māc. jaut. Irēna Ņikitina

mob. tālrunis: 29145337

e-pasts: irena.n@inbox.lv

Kā mūs atrast...