Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Inčukalna pamatskola - Kāpēc jāievēro noteikumi?

INČUKALNA PAMATSKOLA

Kāpēc jāievēro noteikumi?

28.oktobrī skolā notika starpdisciplinārā diena. Sadarbojoties dažādu priekšmetu skolotājiem, tika pievērsta uzmanība iekšējās kārtības noteikumiem.

1.a klase projekta dienā strādāja grupās un veidoja plakātus par drošības noteikumiem. Mazie pirmklasnieki pirmo reizi mācījās sadarboties grupās un novērtēt savas grupas kopējo un individuālo veikumu.

1.b klasē šajā dienā centās noskaidrot, kādas skaņas ir ausīm tīkamas un kādas nē. Kā rezultātā izstrādājām noteikumus, kas būtu jāievēro, un to ko nevajadzētu darīt. Pirmo reizi skolēni strādāja grupās. Mēģinājām spēlēt spēli, kur var izmantot tikai žestus.
28. oktobrī 3.a klases skolēni atkārtoti apgūstot skolas iekšējos kārtības noteikumus, izveidoja divus plakātus. Šobrīd, skatoties uz izveidotiem plakātiem, skolēni paši sev un citiem atgādina par uzvedības noteikumiem, savstarpējo saskarsmi, iejūtību un izpratni par citādo. Šāds kopdarbs arī stiprināja klases kolektīvu.
Uz projektu dienu 4. b klasē bērni nāca, iepriekš sagatavojušies. Līdzi no mājām bija marles pārsēji un plāksteri, šinas un dažādi fiksatori. Bērnu pirmais uzdevums bija izdomāt kādu traumu un kādā veidā viņš to būtu ieguvis. Otrais uzdevums bija iejusties aktiera lomā un atbilstoši traumai sevi sadakterēt. Bērni viens otram palīdzēja. Trešais uzdevums bija izgatavot aizlieguma zīmi, lai šādu traumu neviens neiegūtu. Ceturtais uzdevums bija prezentēt savu veikumu medmāsiņas klātbūtnē, lai kopīgi varētu noskaidrot vai pareizi protam rīkoties šādu traumu gadījumā, kā no traumas izvairīties.
5.a klases skolēniem bija uzdevums izprast noteikumus veidojot saskanīgu orķestri, gan noteikumu nepieciešamību sporta spēlēs, gan uzvedības un drošības noteikumus mācību kabinetos. Par uzvedības un drošības noteikumiem atgādinās skolēnu veidotās piktogrammas informātikas un bioloģijas kabinetā.
5.b klase vispirms uzskaitīja telpas, kurās skolā vajadzētu ievērot iekšējās kārtības noteikumus. Grupas atlasīja vispirms 5, tad 3 telpas, kuras katrai no grupām šķita visnozīmīgākās, kurās būtu jāstrādā šiem noteikumiem. Tad grupām bija uzdevums izvēlēties vienu - vissvarīgāko, un izstrādāt kārtības noteikumus, tos vizualizējot. Tika izstrādāti noteikumi sporta zālē, ēdamzālē, garderobē, tualetēs un gaiteņos. Darba beigās, katra grupa prezentēja savu veikumu.

6.klases skolēni tika sadalīti 4 grupās. Katra grupa izlasot skolas iekšējās kārtības noteikumus izvēlējās par kuriem noteikumiem veidos nelielu videovizualizāciju. Tilka izveidots sākumā sižeta plāns un tad veidots video. Dienas beigās noskatījāmies 4 klasesbiedru veidotās filmiņas. tas bija gan jautri, gan pamācoši.
7.a klases tēma - iekšējās kārtības noteikumi, sadarbība nesarunājoties. Starpdisciplinārā diena sākas ar spēli „Vecais vīrs”. Ērtā, brīvā telpā tika noliekti krēsli un viens brīvais krēsls.
Tukšajā krēslā gribēs apsēsties vecais vīrs. Kad Vecais Vīrs tuvojas krēslam, tad kāds bērns cenšas tajā iesēsties, neatļaujot apsēsties. Otrajā dienas daļā klase vizualizēja skolas iekšējās kārtības noteikumus jaunāko klašu audzēkņiem.
8.a klase apguva skolas iekšējās kārtības noteikumus svešvalodās: angļu un krievu valodā. Darbojoties grupās, izveidoja videomateriālu ar uzskatāmiem piemēriem, ko drīkst un ko nedrīkst darīt.

9.klase kopā ar vēstures un latviešu valodas skolotājām veica ieskatu vēsturē par dažādiem uzvedības noteikumiem dažādos laikmetos, kā arī atkārtoja vecās drukas lasītprasmi. Ļoti neparastā veidā tika noskaidrotas grupas, kādās skolēni turpināja darboties. Katra grupa saņēma skolas iekšējās kārtības noteikumus, ko vajadzēja formulēt īsāk, interesantāk un galvenais – lai sāktos ar konkrētu alfabēta burtu. Tā radās noteikumi alfabēta burtu secībā – kolosāls plakāts ar noteikumiem un arī ilustrācijām.

Informāciju apkopoja Rita Bikše

ozio_gallery_nano

 

 

 

SKOLAS ADRESE:

 

Zvaigžņu 2, Inčukalns,

LV-2141

Direktors: Kaspars Kiris 

mob. tālrunis: 28451134
e-pasts: kaspars.kiris@incukalns.lv

Pieņemšanas laiki 308. telpā:

pirmdienās 09.00-11.00,

otrdienās 09.00-11.00 

fakss: 67977275,

e-pasts: incukaln@latnet.lv

Direktora vietniece

māc. jaut. Irēna Ņikitina

mob. tālrunis: 29145337

e-pasts: irena.n@inbox.lv

STUNDU LAIKI:

 

0. stunda 8.10 - 8.50
1. stunda 9.00 - 9.40
2. stunda 9.50 - 10.30
3. stunda 10.40 - 11.20
pusdieno 1.-3. klase
11.20 - 11.50
4. stunda 11.50 - 12.30
pusdieno 4.-9. klase
12.30 - 13.00
5. stunda 13.00 - 13.40
6. stunda 13.50 - 14.30
7. stunda 14.40 - 15.20
8. stunda 15.30 - 16.10

Kā mūs atrast...