Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Inčukalna pamatskola - Starpdisciplinārā diena Ziemassvētku noskaņā

INČUKALNA PAMATSKOLA

Starpdisciplinārā diena Ziemassvētku noskaņā

Otrā starpdisciplinārā diena skolā notika 17.decembrī. Mācību darbs tika plānots savādāk nekā parastā mācību dienā.

 

1.a un 1. b klases skolēniem starpdisciplinārās dienas tēma bija "Dāvinātāja prieks". Kopīgiem spēkiem tika pagatavoti Ziemassvētku apsveikumi un uzceptas piparkūkas pagasta vientuļajiem sirmgalvjiem.
Vispirms katras klases un audzinātājas ar skolēniem pārrunāja, kas ir vientuļi cilvēki un ko mēs varētu darīt, lai viņus iepriecinātu. Dažādi priekšdarbi jau tika veikti savlaicīgi - iemācījāmies divām dziesmām vārdus, mājturības stundās sākām apsveikumu gatavošanu.
17. decembrī bērni ar aizrautību gatavoja gan apsveikumus, gan veica priekšdarbus piparkūku cepšanai - izspieda ar formiņām piparkūku mīklu un apsmērēja ar sakultu olu, bet pēc tam izceptās piparkūkas glazēja un tās izrotāja. Mūzikas skolotājas Jeļenas vadībā skolēni iemācījās Ziemassvētku dziesmu melodijas. Gan skolēniem, gan skolotājām prieks un gandarījums par paveikto!
3.a klases un 4.b klases skolēni mācījās gatavot pašdarinātus Ziemassvētku apsveikumus un dāvaniņas. Lasot pasakas, stāstot stāstiņus, atgadījumus, noskaidrojām, ka vismīļāk ir saņemt pašu rociņām gatavotas dāvanas. Šajās dāvaniņās ir ielikts gatavotāja mīļums un vienreizīgums. Tika runāts arī par labdarību, veicināta skolēnu izpratne par līdzcietību, iejūtību pret veciem, vientuļiem cilvēkiem, radot iespēju iepriecināt viņus Ziemassvētkos!

4.a klase starpdisciplinārajā dienā strādāja pie tēmas "Ziemassvētku tradīcijas dažādās valstīs." Skolēni ar aizrautību atlasīja nepieciešamo informāciju, zīmēja, veidoja plakātus. Skolēni apskatīja Ziemassvētku tradīcijas četrās valstīs: Latvijā, Igaunijā, Amerikā un Spānijā. Pēc tam katra grupa stāstīja par savu izvēlēto valsti. Pēc dzirdētā secināja, ka daudzas tradīcijas ir kopīgas, jo tiek pārņemtas no citām valstīm. Strādājot skolēni uzzināja jaunas spēles un zīlēšanas veidus ko var izmantot jau Ziemassvētku vakarā. Strādājot kopā, skolēni saprata, ka darbs ātrāk veicas, ja prot sadarboties.
5. a un 5. b klases iepazinās ar dažādām Ziemassvētku tradīcijām. Abas klases skolēni tika sadalīti grupās izmantojot datora palīdzību, un strādāja pie trīs skolotājām. Pie skolotājas Līgas Līdumas skolēni cepa piparkūkas un iepazinās ar to vēsturi. Datorklasē kopā ar skolotāju Lindu Puriņu, veidoja katrs savu izvēlētu latvju zīmi. Pie skolotājas Ritas Bikšes bija iespēja uzzināt par zīlēšanu, skaitām pantiem, Ziemassvētku ticējumiem un spēlēm. Skolēni izmantoja gan iepriekš sagatavotos materiālus informātikas stundā, gan meklēja uz vietas pieejamā literatūrā. Katrs skolēns radīja savu Ziemassvētku avīzi. Skolēniem ļoti patika šāda veida darbs.

9.a klases starpdisciplinārās dienas tēma - „Mēs jums piespiedīsim mīlēt Šekspīru”. Šīs dienas mērķis bija iepazīstināt 9.klases skolēnus ar Šekspīru, viņa laika teātri un lugām.

Vispirms mēs ar pogu palīdzību sadalījāmies 3 grupās. Mūsu uzdevums bija sameklēt informāciju par to, kas bija Šekspīrs, par viņa daiļradi, īpaši lugām, par Šekspīra laika teātrim raksturīgo (Šekspīra „the Globe” teātri), par mūsdienu teātri (ar ko tas atšķiras) un dalīties ar informāciju ar pārējām grupām. Mūsu trīs grupas saucās Šekspīra lugu vārdos – “Romeo un Džuljeta”, “Karalis Līrs” un “Sapnis vasaras naktī”. Atkārtojām arī literatūrā mācīto par lugu iedalījumu – traģēdija, komēdija un drāma.

Pēc tam devāmies uz Tautas namu, kur Ģirts Sils mūs iepazīstināja ar aktiera profesiju un tiem nepieciešamajām prasmēm, kā arī vadīja kolosālu praktisku nodarbību. Pēc tam katra grupa izplānoja, attiecīgi pārģērbās un attēloja savas lugas reklāmiņu 3-5 minūšu uzvedumā. Spēlēt šādu teātri, kaut arī nelielu, bija vienkārši lieliski!

Kad atgriezāmies skolā, izvērtējām dienā padarīto ar Quizzez spēles palīdzību. Sapratām, ka gribam, lai biežāk projekta dienas notiktu tieši šādā neparastā un interesantā veidā. Liels paldies mūsu skolotājām Zintai Nolbergai un Lilitai Atarei par ieguldīto darbu, kā arī visai klasei par drosmi teātra spēlēšanā!

ozio_gallery_nano

 

 

 

 

DARBS VASARĀ:


Direktora pienākumus ar pieņemšanas laikiem

pirmdienās 10.00-13.00,

trešdienās 10.00-13.00 izpilda: 

08.06.2020.-14.06.2020.

Irēna Ņikitina, t.29145337,

15.06.2020.–12.07.2020.

Armands Pētersons, t.27339967,

13.07.2020.-18.08.2020.

Anete Andersone, t.20384881,

saskarsme elektroniski: incukaln@latnet.lv

 

SKOLAS ADRESE:
Zvaigžņu 2, Inčukalns,

LV-2141

Direktors: Kaspars Kiris 

mob. tālrunis: 28451134
e-pasts: kaspars.kiris@incukalns.lv

fakss: 67977275,

e-pasts: incukaln@latnet.lv

Direktora vietniece

māc. jaut. Irēna Ņikitina

mob. tālrunis: 29145337

e-pasts: irena.n@inbox.lv

Kā mūs atrast...