Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Inčukalna pamatskola - Projekta diena

INČUKALNA PAMATSKOLA

Projekta diena

Šogad projektu diena tika realizēta vairākiem pedagogiem sadarbojoties un veidojot skolēniem praktiskajā dzīvē nepieciešamās iemaņas. Projektā piedalījās 1. - 8.klases skolēni.

 30. maijā 1. a klases skolēni kopā ar skolotājām Ingu Moškinu un Lanu Vanagu darbojās aktīvā un radošā nodarbībā „Drošība vasarā”. Skolēni strādāja grupās, analizēja dažādas situācijas par drošību mežā, pie un uz ūdeņiem, uz ielas. Izspēlēja kustību un sadarbības rotaļas un veidoja grupās plakātus par drošību vasarā- mežā, pie ūdens, uz ielas un sabiedriskās vietās. Nodarbība skolēniem bija izglītojoša, aktīva un arī muzikāla, jo nodarbības laikā parka estrāde tika pieskandināta arī ar pirmklasnieku skanīgajām balstiņām, dziedot dažādas dziesmas.
1. b klase 30. maijā devās nelielā pārgājienā pa Inčukalnu, lai pie dažādām Inčukalna vietām pārrunāt drošību vasarā. Pirmais, ko pārrunājam, esot pārgājienā - ceļu satiksmes noteikumus, lai atgādinātu sev, pa kuru ceļa pusi jāiet, pa kuru pusi jābrauc ar velosipēdu, kā jāšķērso ceļi utt.
Tālāk gājām uz Inčukalna pašvaldības policijas iecirkni, lai izrunātu to, kam tad vajadzīga policija, ko tā mums dod, kā rīkoties bīstamās situācijās, kā sazvanīt policiju. Nākamā mūsu drošības pietura bija Inčukalna dzelzceļa stacija, kur pārrunājām drošību dzelzceļa sliežu tuvumā. Nākamā pietura bija bērnu rotaļu laukums, jo arī tur bieži netiek ievēroti drošības noteikumi. Bērni rūpīgi izstāstīja visus noteikumus, kuri jāievēro bērnu rotaļu laukumā. Kad tas tika izrunāts, bērni drīkstēja arī parotaļāties laukumā. Tālāk bija ugunsdzēsēju depo. Pārrunājām drošību ar uguni, kur zvanīt, ko darīt. Pēc ugunsdzēsēju depo, tālāk devāmies uz Inčukalna atpūtas vietu "Ezeriņi", kur pārrunājām drošību pie ūdenstilpnēm. Kad viss tika izrunāts, tad sekoja neliela rotaļu stunda.

2a klase, projekta tēma - Drāma. Mums šī projekta diena sākās ar mazu teātra izrādi " The Bored King", ko bija sagatavojuši 3.b klases skolnieki angļu valodā kopā ar skolotāju Ievu Kalniņu. Turpinājumā 2.a klases skolēni divatā veidoja savu iestudējumu, pēc izlozes principa, saņemot kartītes ar darbojošos personu,  noteiktu laiku, noteiktu vietu.
Skolēni izteica vēlmi veidot šādus iestudējumus arī nākamajā gadā. Nobeigumā noskatījāmies mākslas filmu "Punktiņa un Antons".

3.a klase 29., 30. maijā strādāja pie mācību materiāla aprobācijas. Darba tēma "Maizes valoda."
Skolēni izmēģināja pielietot savas zināšanas strādājot pēc "Skola 2030" izstrādātajiem materiāliem.
1.dienā vairāk strādājām ar vārdnīcām un vārdnīcām tīmeklī. Pārrunājām paveikto, izdarījām secinājumus, veidojām darba kopsavilkumu.
2. dienā veidojām prezentācijas "Maizes vēsture Latvijā" (datorklasē), pēc tam tās prezentējām un analizējām.
Sākumā negāja viegli, bet pēc tam bērni bija apmierināti ar paveikto.

30. maijā 3. b klase atrādīja savu ludziņu angļu valodā The Bored King 2. a klasei, devās uz puķu veikaliņu iepirkties, pētīja cenas, piedāvājuma klāstu, pēdējā stundā lasīja un pārrunāja Jolantas Jērānas un Kristīnes Vilcānes izglītojošo grāmatu par naudu, ģimenes budžetu, krāšanu, sapņu piepildīšanu, mērķu sasniegšanu "Naudiņš mācās saprast naudu".

4. a klasē 30. maijā tikai veicināta klases saliedēšana, izspēlējot izaicinājumu un risinājumu spēli no uzvedība.lv. Skolēniem nācās atrisināt dažādas situācijas, pamatojot savu atbildi.
4.b klases skolēniem, kuri jau otro gadu pēc kārtas ieguvuši "labākās klases" titulu, 30.maijs bija neaizmirstama un īpaša diena - mācību gada noslēguma ekskursija uz Kauguru pagasta piemājas saimniecības "Vīnkalni" picēriju un Valmieras brīvdabas atrakciju parku "Ežu šķūnis".
Šo lielisko ekskursiju varējām realizēt pateicoties biedrības "Inčukalna izaugsmei" dāsnajai naudas balvai 200 eiro autobusa īres izmaksu segšanai šogad un 200 eiro pagājušogad. Esam pateicīgi un ļoti priecīgi par to!

5.klase savā projekta dienā veidoja prezentācijas par tīru un netīru vidi. Dodot otro iespēju tukšām plastmasas pudelēm, bērni veidoja automodeļus, ar kuriem pēc tam piedalījās sacensībās, kurš auto tālāk aizripos. Projektu vadīja Inguna Hokkonena, Linda Puriņa, Valters Lījvaks.

Projektu diena 6.klasē apvienoja zināšanas un prasmes vēsturē, latviešu valodā un literatūrā, angļu valodā un sportā. Dienas garumā strādājām pie tēmas " Vikingu laiki Eiropā", izmantojot visdažādākās metodes: strādājām pāros un grupās, spēlējām teātri, apzīmējām ar rūnām akmeņus, uzzinājām faktus par vikingu laikiem, īpašvārdu izcelsmi. Ieklausījāmies fragmentā no sāgas par Egilu, sējām sarežģītus mezglus, gatavojām glābšanas vestes, kuras baseinā arī tika izmēģinātas. Visi skolēni 100% atzina dienu par izdevušos un izteica vēlēšanos piedzīvot vairāk šādu mācību dienu. Visu dienu ar 6.klasi kopā bija un darbus vadīja skolotāji: Agnese Kalniņa, Sandis Kalniņš, Irēna Ņikitina un Zinta Nolberga.

7.klases skolēni bija iesaistīti dažādu asprātīgu uzdevumu risināšanā, nestandarta sporta aktivitātēs, foto orientēšanās pa skolu un tās apkārtni, ārstniecības tēju degustācijā un dziedāšanā. Beigās klases audzinātāja visus cienāja ar gardu torti. Apvaicājos skolēnus, viņiem vislabāk patika burbuļkalna pūšana. Projekta dienu satavoja un vadīja skolotājas Alma Deņisova, Ivita Akmentiņa un Rita Bikše.

8.klase projekta dienā noskaidroja, kas ir častuškas un apdziedāšanās dziesmas. Viņi kopā ar skolotājām Ingu Indriksoni, jeļenu Tresikovu un Lilitu Atari šīs dziesmas meklēja, atrada, piemēroja savas klases bērnu vārdiem un dziedāja. Puiši apdziedāja meitenes un meitenes puišus. Tas bija jautri un interesanti.

 

DARBS VASARĀ:


Direktora pienākumus ar pieņemšanas laikiem

pirmdienās 10.00-13.00,

trešdienās 10.00-13.00 izpilda: 

08.06.2020.-14.06.2020.

Irēna Ņikitina, t.29145337,

15.06.2020.–12.07.2020.

Armands Pētersons, t.27339967,

13.07.2020.-18.08.2020.

Anete Andersone, t.20384881,

saskarsme elektroniski: incukaln@latnet.lv

 

SKOLAS ADRESE:
Zvaigžņu 2, Inčukalns,

LV-2141

Direktors: Kaspars Kiris 

mob. tālrunis: 28451134
e-pasts: kaspars.kiris@incukalns.lv

fakss: 67977275,

e-pasts: incukaln@latnet.lv

Direktora vietniece

māc. jaut. Irēna Ņikitina

mob. tālrunis: 29145337

e-pasts: irena.n@inbox.lv

Kā mūs atrast...